Oyun Programlama Atölyesi

Oyun geliştirme üzerine çalışmalar yapan atölyemiz çalışmalarında eğitim ve üretim yolunu izlemektedir. Alanına yönelik Unitiy3D oyun motoru kullanımı ve C# eğitimleri veren atölyemiz başlangıç ve ileri olmak üzeri iki farklı eğitim grubundan oluşmaktadır. Bireysel ve toplu projeler üzerinde modelleme, tasarım, programlama, hikaye alanlarında geliştirme yapmaktadır. Atölye sorumlularımız Yusuf KARAASLAN ve Adnan Uğur İNAÇ önderliğinde atölyemiz faaliyetlerini sürdürmektedir. Önümüzdeki dönemlerde eğitim ve seminerler ile atölyemizi geliştirmeyi, hitap ettiği kitleyi arttırmayı hedeflemekteyiz.

Programlama Atölyesi

Bölümümüz öğrencileri arasında tecrübe ve bilgi aktarımı temeline dayanan atölyemiz, dönemine ve isteklere göre ihtiyaç duyulan programlama dilleri üzerine eğitimler vererek öğrencilere faydalı olmayı kendine amaç edinmiştir. Bilgisine güvenen arkadaşlarımızın gönüllü olarak yaptığı bu eğitimlerde aktif katılım sağlayan üyelerimizle uygulamalı projeler oluşturulmakta, kodlama bilgilerini pekiştirecek uygulamalar yapılmaktadır. Aynı zamanda katılımcıların kendi projeleri hakkında da yardım isteyebileceği fikir geliştirebileceği bir ortam yakalamayı hedeflemektedir. Atölye sorumlularımız Ali Yasin ESER ve Mervenur Hasna ÖĞÜDÜCÜ önderliğinde atölyemiz faaliyetlerini sürdürmektedir. Önümüzdeki dönemlerde eğitim ve seminerler ile atölyemizi geliştirmeyi, hitap ettiği kitleyi arttırmayı hedeflemekteyiz.

Siber Güvenlik Atölyesi

Atölyemiz üyelerine Siber Güvenlik alanında bilgi edinebilecekleri, çalışmalar yapabilecekleri, sektörde siber güvenliğin yeri hakkında bilgi edinebilecekleri ortamlar ve imkanlar oluşturmayı kendine amaç edinmiştir. Siber Güvenlik üzerine kurulduğu süreçten beri düzenli eğitimler vermektedir. Eğitimlerde Network, Web güvenliği, Malware Analizi gibi alanın temel konularına ilişkin bilgilendirmeler ve uygulamalar yapılmaktadır. Atölye sorumlularımız Melek Nurten YAVUZ ve Habibe YORULMAZ önderliğinde atölyemiz faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kriptoloji Atölyesi

Bilgisayar Topluluğu Kriptoloji Atölyesi, Türkiye'de üniversiteler arası kurulan ilk Kriptoloji Atölyesi unvanını taşımaktadır. Atölyemizin temel amacı kriptoloji alanında kendini geliştirmek isteyen yenilikçi, öğrenmeye ve öğretmeye açık üyelerimizi bir araya getirmek, onlara gerekli imkanları sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda etkinlikler düzenlemekte ve sosyal ağlar üzerinden yarışmalar yapmakta, atölye sorumlularımız Gökçe DEMİR ve Sefa KONAÇ önderliğinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Önümüzdeki dönemlerde eğitim ve seminerler ile atölyemizi geliştirmeyi, hitap ettiği kitleyi arttırmayı hedeflemekteyiz.

AMAÇLARIMIZ

  • Bilişim dünyası ve öğrenciler arasında bir köprü oluşturmak,
  • Bilişimle ilgili özelleşmiş alanlarda faaliyetler yürütmek,
  • Nitelikli projeler için zemin oluşturmak,
  • İlgi alanlarına yönelik eğitimler vermek,
  • Sektörle iç içe etkinlikler oluşturmak,
  • Üyeleri koordine çalışmaya teşvik etmek,
  • Bilgisayar teknolojisi hakkında bilinç oluşturmak, yaymak